Polski English

/Działalność/

Budowa statków

Projektowanie i produkcja gotowych jednostek morskich różnego typu oraz wykonawstwo wszelkich konstrukcji okrętowych.

Kompletne kadłuby i moduły statkowe

Produkcja kompletnych kadłubów, a także modułów: dziobowych, rufowych, śródokręcia, dna podwójnego oraz wyposażonych nadbudówek

Główny wykonawca projektów i deweloper

Koordynowanie kompleksowych inwestycji, począwszy od etapu projektowego, przez zapewnienie materiałów i konstrukcję budynków wraz z infrastrukturą, aż po szkolenia kadr z możliwością zarządzania obiektem

Transfer technologii i usługi edukacyjne

Wsparcie technologiczne i edukacyjne z zakresu eksploatacji jednostek pływających, doradztwa projektowego i realizacji projektów o tematyce morskiej oraz szkolenie wyspecjalizowanych kadr

Zarządzanie projektami

- Management techniczny,
- usługi consultingowe,
- hotele

Główny wykonawca projektów i deweloper

Navimor wybudował największą stocznię na kontynencie Afrykańskim – Nigerdock oraz największy europejski kompleks edukacyjny w Afryce - Akademię Rybołówstwa i Nauk o Morzu

 

Navimor w partnerstwie ze spółką Invest Sarko powołał spółkę celową ISN Sp. z o.o. do realizacji projektów deweloperskich w ramach pilotażowego programu rządowego budowy tanich mieszkań - MIESZKANIE PLUS.

 

 

Z początkiem lipca 2017 spółka ISN rozpoczęła realizacje  PIERWSZEGO w Polsce osiedla w ramach tego programu.   W GDYNI w dzielnicy Kacze Buki realizowany jest projekt budowy osiedla  składającego się sześciu budynków 4 kondygnacyjnych dla 172 rodzin. Lokale będą wykańczane pod klucz.

Cała inwestycja ma być oddana inwestorowi – BGK Nieruchomości S.A  z końcem 2018 roku.

 

 

 

 Wizualizacja osiedla Kacze Buki

 

Funduszem odpowiedzialnym za filar komercyjny programu Mieszkanie PLUS jest spółka BKG Nieruchomości, podmiot wchodzący w skład Polskiego Funduszu Rozwoju.

Program Mieszkanie Plus zakłada budowę tanich mieszkań na wynajem z opcją dojścia do ich własności, skierowany do osób o niskich zarobkach i braku możliwości otrzymania kredytu oraz mieszkania komunalnego

Gdynia jest jednym z 20 miast obok miedzy innymi Gdańska, Białystoku, Elblągu, Wrocławia, które przystąpiły do tego programu.

 

Symboliczne rozpoczęcie budowy w ramach programu Mieszkanie Plus odbyło się 3 lipca 2017. W uroczystości wziął udział Wicepremier Mateusz Morawiecki, który zainaugurował ten, jak powiedział „Wielki program Mieszkanie Plus, który jest kluczowym projektem dla wzrostu gospodarczego w Polsce” – symbolicznym pierwszym wbiciem łopaty wraz z innymi przedstawicielami rządu, samorządu, spółki ISN oraz prezesami BGK Nieruchomości S.A.

 

W ramach podpisanego w październiku 2017 listu intencyjnego pomiędzy Gdynią, spółką ISN i BGK Nieruchomości, planowana jest realizacja kolejnego etapu inwestycji, obejmującej budowę około 800 nowych mieszkań.

 

 

 03.07.2017 Gdynia ul.Starochwaszczyńska. Symboliczne rozpoczęcie inwestycji w ramach programu „ Mieszkanie Plus”.

W 2016 roku Navimor ukończył  drugi etap budowy Akademii Morskiej w Namibe, w Angoli.  

 

Jest to bardzo złożona inwestycja, zajmująca ponad 80ha. Obejmująca budowę głównych budynków uczelnianych o powierzchni przekraczającej 29 000 m2, centrum symulatorów nawigacyjnych, centrum ratownictwa morskiego i przeciwpożarowego, 30 tematycznych laboratoriów, centrum siłowni okrętowych i wiele innych.

 

Cały projekt obejmował również stworzenie programu nauczania, koncepcji organizacyjnej, systemu informatycznego do zarządzania uczelnią oraz dostarczenie statków treningowych i badawczych. W związku z jakością realizacji, Navimor został ponownie wybrany jako główny wykonawca 3-ej fazy tego złożonego projektu. 

Wiedza z zakresu zarządzania projektami zdobyta w trakcie naszej wieloletniej działalności pozwala na kompleksową realizację projektów związanych z tematyką morską. W tym zakresie oferujemy: projektowanie, konstrukcję, wyposażenie, organizację funkcjonowania i systemy wspierające (m.in. systemy informatyczne).

 

Zajmujemy się również zarządzaniem technicznym stoczniami, łańcuchami zaopatrzenia i logistyką.

 

Tak szeroka działalność jest możliwa dzięki szerokiej wiedzy i umiejętnościom członków naszego zespołu. Są to osoby mające doświadczenie w pracy w tematyce stoczniowej, sektorze morskim i firmach inżynieryjnych. Jesteśmy w stanie przeprowadzać najbardziej skomplikowane i innowacyjne projekty na świecie, w najbardziej wymagających lokalizacjach.

Historia inwestycji na ulicy Szafarnia sięga 2000 roku , kiedy to  na terenach dawnych zakładów przemysłowych o powierzchni  10 tys.m.kw NAVIMOR podejmuje się rewitalizacji zaniedbanego dotychczas kwartału śródmieścia Gdańska.

 

W tym celu Navimor nawiązuje współpracę z biurem projektowym RKW z Dusseldorfu  oraz z włoską firmą deweloperską Pekao Development ( później Pirelli Development ) na budowę  super nowoczesnego  kompleksu mieszkaniowo- usługowego „ Szafarnia Water Front” nawiązującego swoimi fasadami do zabytkowej architektury Gdańska. Kompleks zaplanowany jest na 200 lokali o łącznej powierzchni 24 tys.m2.

 

 

Jednym z kluczowych etapów całego przedsięwzięcia jest rewitalizacja XVII wiecznego Spichlerza „ Góra”  i jego adaptacja poprzez kompleksową odbudowę  łącznie ze wzmocnieniem konstrukcji nośnej oraz wymianą więźby i pokrycia dachu  na nowoczesny hotel – HOTEL GDAŃSK.

 

Inwestycja zakończona zostaje w 2008 roku uruchomieniem pierwszej części Hotelu Gdansk wraz z restauracją Brovarnia i mini browarem oraz oddaniem do użytku super nowoczesnego  nowoczesnego kompleksu mieszkaniowo- usługowego „ Szafarnia Water Front”  oraz drugiej części hotelu – wykonanej  w stylu jachting i nawiązującej do pobliskiej mariny.

Od początku swojego istnienia Navimor International skupiał się na działalności w sektorze morskim. W 1994 roku stał się współwłaścicielem Stoczni Wisła, którą zmodernizował i wyspecjalizował. Zdobyte wtedy doświadczenie pozwoliło na realizację kolejnych przedsięwzięć .

 

Jednym z naszych kluczowych projektów była budowa stoczni Nigerdock II, na wyspie Snake Island, w Nigerii. Inwestycja została przeprowadzona na podstawie porozumienia podpisanego przez Ministerstwo Transportu Nigerii i Navimor International.

 

Zakres wykonywanych przez nas prac obejmował budowę nowej stoczni, począwszy od prac gruntowych i koncepcji technologicznej procesu produkcyjnego, przez projekt końcowy i realizacje wszystkich przewidzianych prac.

Najważniejszymi elementami Nigerdock’u II były: pływający dok, kompleks warsztatów, przybrzeżny obszar konstrukcyjny, pochylnia umożliwiająca ładowanie ciężkich elementów na pontony, nadbrzeże z ruchomymi dźwigami i pomosty.

 

Prace obejmowały również budowę budynków pomocniczych – biura, budynek socjalny, oraz położenie instalacji elektrycznej, wraz ze słupami oświetleniowymi, telekomunikacyjnej
i transportowej.

Nasze inwestycje

Klauzule informacyjne Rodo
Strony internetowe - odee.pl