Polski English

/Budowa projektu WATERFRONT na ul. Szafarnia w Gdańsku/

Projekt rewitalizacji ul. Szafarnia obejmujący budowę kompleksu mieszkaniowo-usługowego WATERFRONT oraz HOTELU GDAŃSK

BUDOWA KOMPLEKSU MIESZKANIOWO-USŁUGOWEGO 
"SZAFARNIA WATERFRONT"

 

Na terenach dawanych zakładów przemysłowych, Navimor podjął się budowy nowego kwartału miasta. Przy współpracy z Pekao Development (później przekształcone w Pirelli Development) Navimor wybudował kompleks apartamentowo-usługowy "Szafarnia Waterfront ". 

 

Projekt obejmował rewitalizację terenów wzdłuż ulicy Szafarnia w Gdańsku. Na terenach poprodukcyjnych, około 10 tys. m2, powstał kompleks budynków mieszkaniowo-usługowych nawiązujących swoimi fasadami do zabytkowej architektury Gdańska.

 

W ramach inwestycji "Szafarnia Waterfront" powstał kompleks mieszkaniowo-usługowy składający się z 200 lokali o łącznej powierzchni 24 tys. m2

 

 

Zdjęcia z budowy KOMPLEKSU MIESZKANIOWO- USŁUGOWEGO "Szafarnia Water Front"

 

Jednym z elementów  nowej inwestycji inwestycji stał się HOTEL GDAŃSK, który powstał w zrewitalizowanym XVII wiecznym Spichlerzu „Góra”, wcześniej zdewastowanym poprzez wykorzystywanie go przez lata, jako zwykłego magazynu.

 

 

 

REWITALIZACJA XVII w. SPICHLERZA

 

W momencie przejęcia budynek groził zawaleniem i wymagał natychmiastowych prac ratunkowych polegających na wzmocnieniu całej konstrukcji, przeprowadzeniu procesu mikropalowania i wylania wieńca spinającego wszystkie ściany. Dopiero po ustabilizowaniu budynku można było podjąć prace adaptujące obiekt do funkcji hotelowych.

 

 

Przed rewitalizacją

Po rewitalizacji

Widok z lotu ptaka całego kwartału zabudowanego przez Navimor.

 

Wszystkie prace odbywały się pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Udało się przywrócić do życia XVII wieczny zabytkowy spichlerz, który jest wpisany do rejestru zabytków. 

 

Tereny ze Spichlerzem Góra w latach 2001 - 2016  

 

HOTEL GDAŃSK został doceniony przez samorząd, który uchwałą Rady Miasta wydał decyzję, aby Hotel nosił w nazwie imię naszego miasta Gdańsk.

 

Uroczystość otwarcia Hotelu Gdańsk

 

Mają do dyspozycji nie tylko pokoje przepełnione atmosferą starego Gdańska, którą tworzą czterystuletnie mury i belki, ale także hotelowy browar, który kontynuuje tradycje gdańskich piwowarów, oferując ekskluzywne i unikalne trunki

Dzięki najwyższej jakości świadczonych usług, a także niezwykle kompetentnej, wielojęzycznej obsłudze,  Hotel Gdańsk zdobył już wiele wyróżnień, ale przede wszystkim uznanie swoich Gości. Hotel oferuje 96 komfortowych i różnorodnych pokoi z niezapomnianym widokiem na stare miasto i marinę na Motławie, z ponad 180 miejscami noclegowymi. W naszych pokojach, niezwykłe wnętrza tworzą oryginalne kilkusetletnie belki Spichlerza. W Hotelu są również 4 w pełni wyposażone sale konferencyjne, restauracja oraz spa.

Med Spa w Hotelu Gdańsk jest jednym z najnowocześniejszych spa w Polsce i najlepszym tego typu miejscem w Gdańsku. Położone na najwyższej kondygnacji części Yachting Hotelu Gdańsk, na powierzchni 450 m2, zlokalizowano jeden z najnowocześniejszych i najbardziej designerskich salonów Spa.

Navimor jest właścicielem restauracji Brovarnia, która jest jedynym browarem w Gdańsku, warzącym trzy gatunki pysznego gdańskiego piwa - Złoto Brovarni (jasne), Starogdańskie (ciemne) i Pszeniczne. Do ich produkcji używamy jedynie wody, wysokojakościowego słodu z jęczmienia i pszenicy, chmielu oraz drożdży. Nasze gatunki piwa są naturalne i bez jakichkolwiek konserwantów, dzięki czemu odznaczają się wyśmienitym smakiem i oryginalnym kolorytem. Dania serwowane w Brovarni zostały nagrodzone przez The Guardian, Financial Times, Dziennik Bałtycki – jedna z największych pomorskich gazet oraz przez Festiwal Piwa w Żywcu.

 

W 2016 roku Hotel Gdańsk otrzymał piątą gwiazdkę.

 

HOTEL GDAŃSK został doceniony przez samorząd, który uchwałą Rady Miasta pozwolił na używanie nazwy miasta Gdańsk, a przede wszystkim przez gości, którzy odwiedzają ten unikalny obiekt. Mają do dyspozycji nie tylko pokoje przepełnione atmosferą starego Gdańska, którą tworzą czterystuletnie mury i belki, ale także hotelowy browar, który kontynuuje tradycje gdańskich piwowarów, oferując ekskluzywne i unikalne trunki. W hotelu gościli m.in. reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej, drużyna BARCELONY i JUVENTUSU, Premierzy Jarosław Kaczyński i Donald Tusk, pary prezydenckie: Lech i Danuta Wałęsowie, Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, Bronisław i Anna Komorowscy, przedstawiciele rządu Angoli, prezydenci Słowacji i Rumuni oraz wielu znanych piosenkarzy, aktorów i artystów. Obecnym Dyrektorem Hotelu - jest P. Małgorzata Nadolska - doświadczona ekspert hotelarstwa.

 

 

 

    W naszym hotelu gościło wiele gwiazd sportu m.in. Lionel Messi, Neymar, Gionluigi Buffon oraz reprezentacja Barcelony.

 

Nasz hotel gościł m.in. Prezydenta Bronisława Komorowskiego, Prezydenta Lecha Wałęsę, Premiera Jarosława Kaczyńskiego, Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

 

Oktoberfest w Hotelu Gdańsk

 

Hotel Gdańsk, który ma własny mini-browar organizuje co roku, we wrześniu,  święto piwa - "Gdański Oktoberfest".

 

 

Nasze inwestycje

Klauzule informacyjne Rodo
Strony internetowe - odee.pl