Polski English

/Działalność/

Budowa statków i modułów statkowych

Projektowanie i produkcja gotowych jednostek morskich różnego typu oraz wykonawstwo wszelkich typów konstrukcji okrętowych.

Generalne wykonawstwo projektów (GW)

Generalne wykonawstwo kompletnych inwestycji, począwszy od etapu projektowego, przez zapewnienie materiałów i konstrukcję budynków wraz z infrastrukturą, aż po szkolenia kadr z możliwością zarządzania obiektem

Realizacja inwestycji mieszkaniowych

Jako generalny wykonawca inwestycji specjalizujemy się w budowie wielorodzinnych osiedli mieszkaniowych

Transfer technologii i usługi edukacyjne

Wsparcie technologiczne i edukacyjne z zakresu eksploatacji jednostek pływających, doradztwa projektowego i realizacji projektów o tematyce morskiej oraz szkolenie wyspecjalizowanych kadr

Zarządzanie projektami

- Management techniczny,
- usługi consultingowe,
- hotele

Generalne wykonawstwo projektów (GW)

Navimor International specjalizuje się w realizacji wielkoskalowych inwestycji takich jak obiekty edukacyjne, stocznie, porty, centra logistyczne i przemysłowe w Europie i Afryce.

Navimor zrealizował najwiekszą Polską i Europejską inwestycję edukacyjną w Afryce polegającą na budowie i tworzeniu Akademii Rybołówstwa i Nauk o Morzu w miejscowości Namibe w Angoli.

 

 

Całość inwestycji zajmuje teren ponad 80ha. Zakres obejmował budowę głównych budynków uczelnianych o powierzchni przekraczającej 29 000 m2, centrum symulatorów nawigacyjnych, centrum ratownictwa morskiego i przeciwpożarowego, 30 tematycznych laboratoriów, centrum siłowni okrętowych i wiele innych.

 

 

Cały projekt obejmował również stworzenie programu nauczania, koncepcji organizacyjnej, systemu informatycznego do zarządzania uczelnią oraz dostarczenie statków treningowych i badawczych.

 

 

 

Widok po ukończeniu - brama wejściowa - budynki główne Akademii

 

 

Centrum symulatorów nawigacyjnych

 

 

 

Fot : Laboratoria akademickie. Ogółem Akademia została wyposażona w 30 laboratoriów tematycznych

 

 

 

 

 Puls biznesu o Akademii 
Rybołówstwa w Namibe.
 Rzeczpospolita o Akademii 
Rybołówstwa w Namibe

 

Navimor wybudował Stocznię NIGERDOCK będącą najwiekszym tego typu obiektem w Afryce Zachodniej przeznaczonym do budowy i remontów  konstrukcji off-shore oraz pełnomorskich jednostek pływających

 

 

 

 

 

 

Stocznia Nigerdock 
Lagos ( Snake Island)
Dok pływający
   
Roman Kinda oraz Wiceprezydent
Admirał Akhibe podczas
ceremoni otwarcia stoczni
Nowe hale Nigerdock II
   
Roman Kinda podczas uroczystego otwarcia 
stoczni z udziałem Wiceprezydenta Admirała Akhibe.

Budowa Stoczni NIGERDOCK na wyspie Snake Island w Lagos, Nigeria

została zrealizowana przez Navimor International na podstawie porozumienia pomiędzy Ministerstwem Transportu w Nigerii i firmą Navimor International.

 

Zgodnie z umową zakres wykonywanych przez nas prac obejmował budowę nowej stoczni, począwszy od prac gruntowych i koncepcji technologicznej procesu produkcyjnego, przez projekt końcowy i realizacje wszystkich przewidzianych prac.

 

W ramach inwestycji wybudowany został również umocniony rejon konstrukcji off-shore z systemem szyn umożliwiających załadunek ciężkich konstrukcji do 4.000 ton na barki pełnomorskie.

Najważniejszymi elementami Nigerdock’u II były: pływający dok, kompleks warsztatów, przybrzeżny obszar konstrukcyjny, pochylnia umożliwiająca ładowanie ciężkich elementów na pontony, nadbrzeże z ruchomymi dźwigami i pomosty.

 

Prace obejmowały również budowę budynków pomocniczych – biura, budynek socjalny, oraz położenie instalacji elektrycznej, wraz ze słupami oświetleniowymi, telekomunikacyjnej
i transportowej.

BUDOWA KOMPLEKSU MIESZKANIOWO-USŁUGOWEGO 
"SZAFARNIA WATERFRONT"

 

Na terenach dawanych zakładów przemysłowych, Navimor podejął się budowy nowego kwartału miasta. Przy współpracy z Pekao Development (później przekształcone w Pirelli Development) Navimor wybudował kompleks apartamentowo-usługowy "Szafarnia Waterfront ". 

 

Projekt obejmował rewitalizację terenów wzdłuż ulicy Szafarnia w Gdańsku. Na terenach poprodukcyjnych, około 10 tys. m2, powstał kompleks budynków mieszkaniowo-usługowych nawiązujących swoimi fasadami do zabytkowej architektury Gdańska.

 

W ramach inwestycji "Szafarnia Waterfront" powstał kompleks mieszkaniowo-usługowy składający się z 200 lokali o łącznej powierzchni 24 tys. m2

 

 

Zdjęcia z budowy KOMPLEKSU MIESZKANIOWO- USŁUGOWEGO "Szafarnia Water Front"

 

Jednym z elementów  nowej inwestycji inwestycji stał się HOTEL GDAŃSK, który powstał w zrewitalizowanym XVII wiecznym Spichlerzu „Góra”, wcześniej zdewastowanym poprzez wykorzystywanie go przez lata, jako zwykłego magazynu.

 

 

 

REWITALIZACJA XVII w. SPICHLERZA

 

W momencie przejęcia budynek groził zawaleniem i wymagał natychmiastowych prac ratunkowych polegających na wzmocnieniu całej konstrukcji, przeprowadzeniu procesu mikropalowania i wylania wieńca spinającego wszystkie ściany. Dopiero po ustabilizowaniu budynku można było podjąć prace adaptujące obiekt do funkcji hotelowych.

 

 

Przed rewitalizacją

Po rewitalizacji

Widok z lotu ptaka całego kwartału zabudowanego przez Navimor.

 

Wszystkie prace odbywały się pod ścisłym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Udało się przywrócić do życia XVII wieczny zabytkowy spichlerz, który jest wpisany do rejestru zabytków. 

 

Tereny ze Spichlerzem Góra w latach 2001 - 2016  

 

HOTEL GDAŃSK został doceniony przez samorząd, który uchwałą Rady Miasta wydał decyzję, aby Hotel nosił w nazwie imię naszego miasta Gdańsk.

 

Uroczystość otwarcia Hotelu Gdańsk

 

Mają do dyspozycji nie tylko pokoje przepełnione atmosferą starego Gdańska, którą tworzą czterystuletnie mury i belki, ale także hotelowy browar, który kontynuuje tradycje gdańskich piwowarów, oferując ekskluzywne i unikalne trunki

Dzięki najwyższej jakości świadczonych usług, a także niezwykle kompetentnej, wielojęzycznej obsłudze,  Hotel Gdańsk zdobył już wiele wyróżnień, ale przede wszystkim uznanie swoich Gości. Hotel oferuje 96 komfortowych i różnorodnych pokoi z niezapomnianym widokiem na stare miasto i marinę na Motławie, z ponad 180 miejscami noclegowymi. W naszych pokojach, niezwykłe wnętrza tworzą oryginalne kilkusetletnie belki Spichlerza. W Hotelu są również 4 w pełni wyposażone sale konferencyjne, restauracja oraz spa.

Med Spa w Hotelu Gdańsk jest jednym z najnowocześniejszych spa w Polsce i najlepszym tego typu miejscem w Gdańsku. Położone na najwyższej kondygnacji części Yachting Hotelu Gdańsk, na powierzchni 450 m2, zlokalizowano jeden z najnowocześniejszych i najbardziej designerskich salonów Spa.

Navimor jest właścicielem restauracji Brovarnia, która jest jedynym browarem w Gdańsku, warzącym trzy gatunki pysznego gdańskiego piwa - Złoto Brovarni (jasne), Starogdańskie (ciemne) i Pszeniczne. Do ich produkcji używamy jedynie wody, wysokojakościowego słodu z jęczmienia i pszenicy, chmielu oraz drożdży. Nasze gatunki piwa są naturalne i bez jakichkolwiek konserwantów, dzięki czemu odznaczają się wyśmienitym smakiem i oryginalnym kolorytem. Dania serwowane w Brovarni zostały nagrodzone przez The Guardian, Financial Times, Dziennik Bałtycki – jedna z największych pomorskich gazet oraz przez Festiwal Piwa w Żywcu.

 

W 2016 roku Hotel Gdańsk otrzymał piątą gwiazdkę.

 

HOTEL GDAŃSK został doceniony przez samorząd, który uchwałą Rady Miasta pozwolił na używanie nazwy miasta Gdańsk, a przede wszystkim przez gości, którzy odwiedzają ten unikalny obiekt. Mają do dyspozycji nie tylko pokoje przepełnione atmosferą starego Gdańska, którą tworzą czterystuletnie mury i belki, ale także hotelowy browar, który kontynuuje tradycje gdańskich piwowarów, oferując ekskluzywne i unikalne trunki. W hotelu gościli m.in. reprezentacja Hiszpanii w piłce nożnej, drużyna BARCELONY i JUVENTUSU, Premierzy Jarosław Kaczyński i Donald Tusk, pary prezydenckie: Lech i Danuta Wałęsowie, Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, Bronisław i Anna Komorowscy, przedstawiciele rządu Angoli, prezydenci Słowacji i Rumuni oraz wielu znanych piosenkarzy, aktorów i artystów. Obecnym Dyrektorem Hotelu - jest P. Małgorzata Nadolska - doświadczona ekspert hotelarstwa.

 

 

 

    W naszym hotelu gościło wiele gwiazd sportu m.in. Lionel Messi, Neymar, Gionluigi Buffon oraz reprezentacja Barcelony.

 

Nasz hotel gościł m.in. Prezydenta Bronisława Komorowskiego, Prezydenta Lecha Wałęsę, Premiera Jarosława Kaczyńskiego, Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

 

Oktoberfest w Hotelu Gdańsk

 

Hotel Gdańsk, który ma własny mini-browar organizuje co roku, we wrześniu,  święto piwa - "Gdański Oktoberfest".

 

 

Projekt inwestycyjny typu "mixed-use" w Gdańsku

 

Działająca w ramach Grupy Navimor firma RKD Develpment przygotowała projekt inwestycyjny polegający tworzeniu nowoczesnej przestrzeni miejskiej na terenach postoczniowych w Gdańsku. Projekt typu „mixed–use” obejmuje budowę kompleksu budynków o łącznej powierzchni 37.000 m² z przeznaczeniem na biura, powierzchnie handlowe i usługowe oraz hotelowe.

Jest to  jeden z największych projektów o charakterze miastotwórczym w Europie rewitalizujący tereny nadwodne i tworzący nową jakość w  mieście.

 

Zakres prac firmy RKD obejmował między innymi:

  • nabycie terenu pod inwestycję oraz pozyskanie niezbędnych warunków technicznych, uzgodnień, opracowań i decyzji administracyjnych do pozwolenia na budowę,
  • przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na budowę, 
  • przygotowanie modelu finansowego projektu.

 

Nasze inwestycje

Klauzule informacyjne Rodo
Strony internetowe - odee.pl