Polski English

/Działalność/

Budowa statków i modułów statkowych

Projektowanie i produkcja gotowych jednostek morskich różnego typu oraz wykonawstwo wszelkich typów konstrukcji okrętowych.

Generalne wykonawstwo projektów (GW)

Generalne wykonawstwo kompletnych inwestycji, począwszy od etapu projektowego, przez zapewnienie materiałów i konstrukcję budynków wraz z infrastrukturą, aż po szkolenia kadr z możliwością zarządzania obiektem

Realizacja inwestycji mieszkaniowych

Jako generalny wykonawca inwestycji specjalizujemy się w budowie wielorodzinnych osiedli mieszkaniowych

Transfer technologii i usługi edukacyjne

Wsparcie technologiczne i edukacyjne z zakresu eksploatacji jednostek pływających, doradztwa projektowego i realizacji projektów o tematyce morskiej oraz szkolenie wyspecjalizowanych kadr

Zarządzanie projektami

- Management techniczny,
- usługi consultingowe,
- hotele

Generalne wykonawstwo projektów (GW)

Navimor International specjalizuje się w realizacji wielkoskalowych inwestycji takich jak obiekty edukacyjne, stocznie, porty, centra logistyczne i przemysłowe w Europie i Afryce.

Navimor zrealizował najwiekszą Polską i Europejską inwestycję edukacyjną w Afryce polegającą na budowie i tworzeniu Akademii Rybołówstwa i Nauk o Morzu w miejscowości Namibe w Angoli.

 

 

Całość inwestycji zajmuje teren ponad 80ha. Zakres obejmował budowę głównych budynków uczelnianych o powierzchni przekraczającej 29 000 m2, centrum symulatorów nawigacyjnych, centrum ratownictwa morskiego i przeciwpożarowego, 30 tematycznych laboratoriów, centrum siłowni okrętowych i wiele innych.

 

 

Cały projekt obejmował również stworzenie programu nauczania, koncepcji organizacyjnej, systemu informatycznego do zarządzania uczelnią oraz dostarczenie statków treningowych i badawczych.

 

 

 

Widok po ukończeniu - brama wejściowa - budynki główne Akademii

 

 

Centrum symulatorów nawigacyjnych

 

 

 

Fot : Laboratoria akademickie. Ogółem Akademia została wyposażona w 30 laboratoriów tematycznych

 

 

 

Navimor wybudował Stocznię NIGERDOCK będącą najwiekszym tego typu obiektem w Afryce Zachodniej przeznaczonym do budowy i remontów  konstrukcji off-shore oraz pełnomorskich jednostek pływających.

 

 

 


Budowa Stoczni NIGERDOCK na wyspie Snake Island w Lagos, Nigeria

 

została zrealizowana przez Navimor International na podstawie porozumienia pomiędzy Ministerstwem Transportu w Nigerii i firmą Navimor International.

 

Zgodnie z umową zakres wykonywanych przez nas prac obejmował budowę nowej stoczni, począwszy od prac gruntowych i koncepcji technologicznej procesu produkcyjnego, przez projekt końcowy i realizacje wszystkich przewidzianych prac.

 

W ramach inwestycji wybudowany został również umocniony rejon konstrukcji off-shore z systemem szyn umożliwiających załadunek ciężkich konstrukcji do 4.000 ton na barki pełnomorskie.

Najważniejszymi elementami Nigerdock’u II były: pływający dok, kompleks warsztatów, przybrzeżny obszar konstrukcyjny, pochylnia umożliwiająca ładowanie ciężkich elementów na pontony, nadbrzeże z ruchomymi dźwigami i pomosty.

 

Prace obejmowały również budowę budynków pomocniczych – biura, budynek socjalny, oraz położenie instalacji elektrycznej, wraz ze słupami oświetleniowymi, telekomunikacyjnej
i transportowej.

Budowa projektu WATERFRONT na ul. Szafarnia w Gdańsku.

 

Historia inwestycji na ulicy Szafarnia sięga 2000 roku , kiedy to  na terenach dawnych zakładów przemysłowych o powierzchni  10 tys.m.kw NAVIMOR podejmuje się rewitalizacji zaniedbanego dotychczas kwartału śródmieścia Gdańska.

 

W tym celu Navimor nawiązuje współpracę z biurem projektowym RKW z Dusseldorfu  oraz z włoską firmą deweloperską Pekao Development ( później Pirelli Development ) na budowę  super nowoczesnego  kompleksu mieszkaniowo- usługowego „ Szafarnia Water Front” nawiązującego swoimi fasadami do zabytkowej architektury Gdańska. Kompleks zaplanowany jest na 200 lokali o łącznej powierzchni 24 tys.m2.

 

 

Jednym z kluczowych etapów całego przedsięwzięcia jest rewitalizacja XVII wiecznego Spichlerza „ Góra”  i jego adaptacja poprzez kompleksową odbudowę  łącznie ze wzmocnieniem konstrukcji nośnej oraz wymianą więźby i pokrycia dachu  na nowoczesny hotel – HOTEL GDAŃSK.

 

Inwestycja zakończona zostaje w 2008 roku uruchomieniem pierwszej części Hotelu Gdansk wraz z restauracją Brovarnia i mini browarem oraz oddaniem do użytku super nowoczesnego  nowoczesnego kompleksu mieszkaniowo- usługowego „ Szafarnia Water Front”  oraz drugiej części hotelu – wykonanej  w stylu jachting i nawiązującej do pobliskiej mariny.

Projekt inwestycyjny typu "mixed-use" w Gdańsku

 

Działająca w ramach Grupy Navimor firma RKD Develpment przygotowała projekt inwestycyjny polegający tworzeniu nowoczesnej przestrzeni miejskiej na terenach postoczniowych w Gdańsku. Projekt typu „mixed–use” obejmuje budowę kompleksu budynków o łącznej powierzchni 37.000 m² z przeznaczeniem na biura, powierzchnie handlowe i usługowe oraz hotelowe.

Jest to  jeden z największych projektów o charakterze miastotwórczym w Europie rewitalizujący tereny nadwodne i tworzący nową jakość w  mieście.

 

Zakres prac firmy RKD obejmował między innymi:

  • nabycie terenu pod inwestycję oraz pozyskanie niezbędnych warunków technicznych, uzgodnień, opracowań i decyzji administracyjnych do pozwolenia na budowę,
  • przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie pozwolenia na budowę, 
  • przygotowanie modelu finansowego projektu.

 

Nasze inwestycje

Klauzule informacyjne Rodo
Strony internetowe - odee.pl